GSO Test

Our Staff

Senior Leadership Team

 

 

 

Office Team

When visiting the school you will be warmly welcomed by a member of our office team:

 

 

   

Class-based Staff

Early Years (Caterpillar Class)

Adele Devine

Early Years Lead

 

 

Caterpillar Class

 

Maritza Kaye

Class Teacher

Anna Mohammed

Senior Teaching Assistant

Leah Bednall

Teaching Assistant

Kim Lane

Teaching Assistant

Lisa Hosali

Teaching Assistant

Sharay Hooper

Teaching Assistant


Butterfly Class

Ben Payn

Class Teacher

Butterfly Class

Louisa Calverley

Senior Teaching Assistant

Laura Klimczak

Teaching Assistant

Vikki Brown

Teaching Assistant

Carla Walker

Teaching Assistant


Dragonfly Class 

Louise Sutherland

Class Teacher

Dragonfly Class

Charlene Hince

HLTA

Stacy Pritchard

Senior Teaching Assistant

Jeannette May

Teaching Assistant

Abbey Bond

Teaching Assistant

  

Beetle Class

Anne Theobald

Class Teacher

Beetle Class

Emily Harris

Senior Teaching Assistant

Elise Oliver

Teaching Assistant

Margarita Asmanskaja

Teaching Assistant

 
Ladybird Class

Rob Broughton

Class Teacher

Ladybird Class

Fiona Beckett-Lennon

Senior Teaching Assistant

Megan Allen

Teaching Assistant

Lindy-Anna Haines

Teaching Assistant

 

 Grasshopper Class 

Afreen Rubbani

Class Teacher

Grasshopper Class

Hannah Bune

Senior Teaching Assistant

Charlotte Wells

Teaching Assistant

Emma McNamara

Teaching Assistant

Mona Al-Shawwa

Teaching Assistant

  

Bee Class

Andrea Davies

Class Teacher

 

Bee Class

Hannah McLaughlin

Senior Teaching Assistant

Sarah Hallgalley

Teaching Assistant

Amy Trudinger

Teaching Assistant

Katy Findlay

Teaching Assistant

 

Maple Class

Janine Wenman

Class Teacher

Maple Class

Jennie Allister

Senior Teaching Assistant

Ashleigh Cato

Senior Teaching Assistant (Fri)

Jackie Djili

Teaching Assistant

Sam Nicholson

Teaching Assistant

Victoria Cooper

Teaching Assistant

 

Beech Class

Ellie Morton

Class Teacher


Beech Class

Neeta Ghale

Senior Teaching Assistant

Deanna Andrews

Teaching Assistant

Lucia Merino-Buendia

Teaching Assistant

Sarah Hounslow

Teaching Assistant

 

Willow Class

Emma Newman

Class Teacher


Willow Class

Alison Philp

Senior Teaching Assistant

Arabella Hudd

Teaching Assistant

Michelle Streeter

Teaching Assistant

Kenisher Lambert

Teaching Assistant (Bank)

Marcia Gunning

Teaching Assistant (Bank)

 

Chestnut Class

Anita Coates

Class Teacher

 Chestnut Class

Claire Adams

Senior Teaching Assistant

Charli Hamilton

Teaching Assistant

Michelle Grevatt

Teaching Assistant

Sara Kowalczyk

Teaching Assistant

 

Oak Class

Amy Ship

Class Teacher

Oak Class

Sarah Kendrick

Senior Teaching Assistant

Laura Caunt

Teaching Assistant

Lorraine Kouridis

Teaching Assistant

 
Pine Class

Charlotte Bune

Class Teacher

  
Magpie Class

Lisa Moher

Senior Teaching Assistant

Lynne Ward

Teaching Assistant

Jade Merriman

Teaching Assistant

Jacki Wardle

Teaching Assistant

Tika Gurung

Teaching Assistant 

 
Ash Class

Hannah Russell

Class Teacher

  Ash Class

Sonia Williams

Senior Teaching Assistant

Jo Woodcock

Teaching Assistant

Sharlie Lewis

Teaching Assistant

Scarlett Aslan

Teaching Assistant

 
Post 16 Department (Magpie, Lark and Robin) 

Jo Seldon   Post 16 Lead

Eliza-Jane Handford

Class Teacher

 Robin Class

Sam Head

Senior Teaching Assistant

Olivia Masters

Teaching Assistant

Becky Fenton Teaching Assistant

 

Jackie Nicks

HLTA (Class Teacher)

  

Lark Class

Chris Murphy

Senior Teaching Assistant

Elizabeth Mwangi

Teaching Assistant

Hayley McKillop

Teaching Assistant

Hafsah Rahman

Teaching Assistant

Connie Newman

Teaching Assistant

 

Lauren Campbell

Class Teacher

 Robin Class

Lisa Gill

Senior Teaching Assistant

Rachel Nicholson

Teaching Assistant

Sandra Howard

Teaching Assistant

Sarah Worrall

Teaching Assistant

 


Other Class-based staff:

Amy Harwood

PE Teacher (P/T)

Rachel Davis

Class Teacher (Supply)

Fiona Beckett-Lennon

After School Club Manager

Katarina Hamer-Vaniakova

Teaching Assistant

Emily Fee

Teaching Assistant

  

Support Staff:

Keith Beaumont

Premises Manager

Neil Thomas

ICT Manager

Kirsty Mingard

Family Support Lead

Rachel Titcomb

Family Support Assistant

Laura Taylor

Caterer

Penny Cranham

Catering Assistant

 

Health Team:

Rachel Hine

School Nurse

Charlotte Strain

School Nurse

Becky Berry

Healthcare Assistant

Gail Mandville

Specialist Paediatric Physiotherapist

Liz Little

Paediatric Physiotherapist

Louise Everard

Paediatric Physiotherapist

Emma Orme

Physiotherapy Technician

Sam Gurung

Physiotherapy Assistant

Emily Davies

Speech & Language Therapist

Sarah Sugden

Speech & Language Therapist

Paige Tamea

Speech & Language Therapist

Lucy Curtis

Speech & Language Therapy Assistant

Leigh Moir

Occupational Therapist

Imogen Steyl

Occupational Therapist

Christophel Yeshuana

Occupational Therapist

Uta Williams

Occupational Therapy Assistant